favourite movies

23. december 2014 at 11:48 | Linhee |  I like

Spirited Away (2001)

Dobrodružství holčičky Chihiro, která se snaží zachránit sebe a své rodiče ze světa duchů, musí se vzdát svého jména a pracovat v začarovaných lázních čarodějnice Yubaby. Potkává zde čarodějnického učně Haku, který ji pomáhá se dostat domů.

Film jsem viděla asi ve svých 5 letech a moc jsem ho nechápala, přišel mi zvláštní, ale přesto mě čímsi okouzlil. O pár let později jsem se na něho znovu podívala a získal si mé srdce. Jeden z nejlepších animovaných filmů. Jde vidět, že byl dělaný s láskou.


A Cinderella Story (2004)

Příběh moderní popelky Sam Montgomerové, která po smrti svého otce musí sloužit její sobecké maceše a dvoum nevlastním sestrám. Sam má svůj velký sen - dostat se na vysokou školu Princeton, kromě studia musí však tvrdě pracovat v macešiném podniku a její společenský život za moc nestojí, přesto přes chat narazí na okouzlijícího prince ze stejné školy, se kterým si více než rozumí. Ale co dělat, když ten princ je populární hráč amerického fotbalu Austin Ames a ona jen číšnice za pultem?

Typický příběh, co tlouká mladým dívkam do hlavy, že pohádky jsou pravdivé a dobro vítězí nad zlem. Je to naivní, ale každý z nás si rád odskočí od reality. Hillary Duff, která hrála nespočet hlavních hrdinek v takových těch teen filmech, ztvárnila Sam sympaticky. Co mě ještě přijmulo vybrat si tenhle film byl Austin Ames, který ztvárnil Chad Michael Murray. Herec se hodí ideálně do role prince a k tomu je strašně pěkný. #don'tjudgemeJust Go With It (2011)

Adam Sandler v roli plastického chirurga Dannyho, který je úspěšný v práci i u žen, díky své strategii, kterou používá v klubech a večírcích - nosí u sebe falešný snubní prsten a vypráví své smyšlené nešťastné manželství krásným ženám, které se s ním z lítosti vyspí. Jednoho dne potká svou dokonalou dívku Palmer a oba se do sebe zamilují. Palmer ale nachází onen prsten a Danny místo toho, aby řekl pravdu si vymýšlí svoji falešnou rodinu do které zahrne i svoji asistentku Katherine (Jennifer Aniston) a její děti.

Oddechová letní romantická komedie s typickými Sandlerovskými vtípky jako je kopání do rozkroků s primitivními džouky. Není to přehnané, jen tolik kolik je třeba ((ikdyž byly scény, kde to bylo trochu trapné)). Mimoto skvělé hvězdné obsazení filmu.
Starry Starry Night (2011)

Xiao Mei vyrůstala s prarodiči v horách. Když se přestěhuje do města za svými rodiči, přijde ji místo vzdálené a zažívá rozvod svých rodičů i smrt svého dědečka. Jednoho dne zaslechne krásnou melodii flétny, na kterou hraje její soused. Později zjistí, že je to nový student ve škole, Xiao Jie, který je ale šikanován protože se zdál být "nafoukaným". Oba se rychle zblíží a Mei se rozhodne utéct s ním z domova navštívit starou chatu,
kde bývala s dědečkem. Cestou se ale ztratí.

Radosti a tragédie života ve 13ti letech vyprávěné s citlivostí, humorem a pochopením. Nečekejte žádnou sladkou love-story, příběh je o ztrátě dětství a donutí vás přemýšlet o životě. Film má ty nejlepší znělky vůbec.Miss Granny (2014)

Oh Mal-soon je typickou korejskou babičkou, zatvrzelá, panovitá a arogantní. Když vystresuje její trpící snachu až do nemocnice, Mal-Soon zaslechne její rodinu jak uvažují, že by ji dali do domova důchodců. V záchvatu sebelítosti se zastaví ve foto studiu si udělat (nevyhnutelnou) pohřební fotku. Později zjistí, že je o 50 let mladší!

Největším překvapením tohoto roku, v dobrém slova smyslu. Oblíbená Shim Eun Kyung v roli mladé Mal-soon zahrála skvěle. Ani nevíte jak jsem byla ráda, když jsem zjistila, že Luhan bude hrát v čínské verzi ♡ U filmu se skvěle pobavíte a radila bych vám si přichystat i kapesníčky ;)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 23. december 2014 at 14:33 | React

Z těchle všech jsem viděla akorát Spirited away a ten je jedním z mých nejoblíbenějších společně se Zámkem v oblacích.

2 Dada Dada | Web | 23. december 2014 at 23:44 | React

Díky za tipy, Starry Starry Night už sťahujem! :-) A Spirited Away ľúbim tiež, až keď Howla asi kvapku viac. :)

3 Nataly ^^ Nataly ^^ | Web | 23. december 2014 at 23:47 | React

Film Just Go With It mám naozaj rada, už som ho niekoľkokrát videla a vždy ma dobre pobaví :) Vlastne.. mám rada skoro všetky filmy, kde hrá Adam Sandler.. ^^ Je to môj obľúbený herec a ja ho totálne žeriem :D A samozrejme, aj Jeniffer je dobrá. Naposledy som s ňou videla film Millerovi na tripu a to je tiež bohová komédia :D
Moderná popoluška je taký klasický americký film.. ale nie zlý :) A jasné, happy end musí byť :D Ja milujem happy endy, i keď je to míle vzdialené reálnemu životu. A možno práve preto ich mám rada.
No a Spirited Away by som si chcela pozrieť ^^

4 S c a r s S c a r s | Web | 24. december 2014 at 10:48 | React

Sama jsem viděla jen Cestu do fantazie, ale musím s tebou souhlasit. Je to skvělý příběh a tu animaci naprosto zbožňuju! :3 Jinak mě ale hodně zaujal film Starry Starry Night, což by asi byl přesně typ filmu, na který bych teď měla chuť :D Achjo, v poslední době koukám furt jenom na pohádky :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama