Pray For South Korea

19. april 2014 at 15:08 | Linhee |  Mix
image

Neštěstí, které začalo 16. Dubna na ostrově Jindo, kde se trajekt Sewol začal potápět s 476 lidmi, většina byli studenti. S aktuálním počtem 87 mrtvých, 174 zachráněných a 215 pohřešovaných.
Co to znamená pro K-pop komunitu? Plány hvězd, televizních pořadů a akce byli odloženy na dobu neurčitou a to platí i pro Exo-K (Exo-M pokračují v aktivitách v Číně) a ostatní umělce, kteří měli mít v blízké době comeback.
Atmosféra v Jižní Koreji je pochmurná a celý národ truchlí, přesto se někteří fanoušci zlobí za odložené comebacky a stydím se, že sdílím s takovými ignoranty moji oblíbenou skupinu. Naopak, co mě zahřálo u srdce je, že fanoušci různých skupin darují trpícím rodinám plastové hrníčky, instantní kávy, čaje a podobné potřeby.

Co se týče blížících se Luhanových narozenin, byla vyslána zpráva oficiálních zdrojů.
,,Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na katastrofu trajektu Sewol, je velmi vhodné, aby všichni fanoušci dbali na stanovenou radu a zdrželi se trendování tagů související k bližícím narozeninám Luhana. Není to jen kvůli respektu k trpícím a veřejnosti korejského národa, ale také z důvodu některých, kteří se odmítají řídit zdvořilé rady, aby ochránila Luhana před případné negativní vůle ostatních, které by vyplývalo z našich nezodpovědných jednání.
Mějte prosím na paměti, že to není o nás a po čem toužíme. Situace po ruce je jaká je, a přesto, že vám chybí potřebný soucit, jako fanoušci bychom si měli uvědomit důsledky našich činů na ty, které podporujeme. Proto, prosím zdržte se výše uvedených činností, vzhledem k tragické situaci. Můžeme ukázat svou lásku Luhanovi v jiných, stejně důstojných a milujících způsobech.
Opět chceme vyjádřit naši upřímnou soustrast rodinám obětí a předat naše modlitby pro bezpečné vysvobození všech pohřešovaných. "

Pray For South Korea.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kyuu-chan ^^ Kyuu-chan ^^ | Web | 19. april 2014 at 18:21 | React

Nemůžu než s tebou souhlasit. Hrozně mě mrzí, co dokáží fanoušci napsat! Prý je jim jedno, kolik jich zemře, ale jejich oppa musí mít comeback, takže ať hnou prdelí..Já bych ty lidi zfackovala, až by jim hlava obletěla kontinenty! To jsou nehorázní hulváti! Nemají soucit s ostatními!
Znám osobně pět korejců, co jsou momentálně v ČR a s jedním si často píšu! Bavili jsme se o tom...Sám na to má stejné názory, jako já!! A vůbec nedokáže pochopit, že pro ně nemají ochopení! Je to smutné!
Brečím pořád, když to někde vidím. V TV, na YT..všude! Je to hodně smutný...na tumblru jsou obrázky SMSek, co napsali z lodě svým příbuzným...je to tak...láme mi to srdce...a pak se objeví tací, co dokáží napsat tohle? Chtěla bych je vidět, co by dělali oni!

Chci jim pomoci stejně, jenže nevím jak a co mám dělat, nebo jsem nic nenašla (ani bych jim pomoci nemohla..sami na tom dvakrát dobře nejsme ://) Je mi jich hodně líto!

S tím Luhanem mám naprosté pochopení! Však on ví, že ho milujeme a tradovat tagy nemusíme, aby jsme mu to dokázali. ^^

2 beepinka beepinka | Web | 20. april 2014 at 13:58 | React

Je to pochopitelné,že se všechno odkládá a tak celkově...Doufám,že ještě někoho najdou živého ale....počet mrtvých stále narůstá :/ bohužel. Je mi to šíleně líto.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama