happy new lunar year guys!

31. january 2014 at 10:56 | Linhee |  Diary
EXO - 140131 EXO manažer Yongmi Noh sdílel fotku na twitter "Happy Lunar New Year!!"

A já vám taky přeju šťastný nový lunární rok, ať vás provází hlavně to zdraví, štěstí a mnoho úspěchu po celý rok! Věřím, že v Česku ho neslavíte, ale u nás v Asii je hodně důležitý a připravujeme se na něj celý rok. Omlouvám se, že jsem se neozvala už včera, ale byla jsem opravdu unavená a pomáhala jsem během oslavy.Lunární rok se u nás ve Vietnamu nazývá Tết,což se jednoduše překládá Vietnamský nový rok. Slavíme ho ve stejný den s Čínským novým rokem a je pro nás hodně důležitý. Svátek začíná vždy první den prvního měsíce lunárního kalendáře, což připadá na ten kalendářní zhruba od 21. ledna do 21. února. Na tento rok 2014 to připadlo na 30. ledna.

Rok 2014 je rok koně (Xiumin, Luhan, Kris^^), jeden ze dvanácti znamení čínského zvěrokruhu. Co vás čeká v tomto roce koně se dočtete zde a jaké jste znamení, můžete najít zde.

A teď moje oblíbené! Jídlo! Co jíme na tak důležitý den?


Bánh chưngTradiční rýžový dort, obalované banánovými listy a uvnitř lepkavé rýže se nachází vepřové maso a sladké fazole. Velmi složitý proces přípravy.
Já osobně ráda jím smažený, mňamka.

xôi gấc

sladká lepkavá rýže se sladkými fazolemi.

Tohle jsou asi základní pokrmy, dále jsme měli smažené závitky, nudlovou polévku, vařené kuře, tolik dobrot!

A také důležitý zvyk je První návštěva v novém roce. První kdo vstoupí do domu s dobrými úmysly, přinese celé rodině štěstí. U nás to byli mamka s bráchou.
Po návštěve se darují peníze, hlavně dětem, často v červených obálkách. A neptejte se mě kolik jsem vytěžila, moc to není :D

*Edit 22:13
promiňte nemohla jsem si odpustit :D

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nikola. Nikola. | Web | 31. january 2014 at 21:23 | React

páni, ani jsem o takových jídlech nevěděla, vypadá to zajímavě :)

2 Nataly ^^ Nataly ^^ | Web | 1. february 2014 at 14:34 | React

Ja som sa len teraz dozvedela, že sa niečo ako nový lunárny rok oslavuje.. a to vďaka odkazom od EXO členov na Weibo (či ako sa tá stránka volá :D..)
Páni, ale vôbec som netušila, že sa takto ľudia v Ázii na to pripravujú.. Tie jedlá vyzerajú zaujímavo :)
a tá animácia ma zabila :DD

3 Kang-Soo-Mi o__O Kang-Soo-Mi o__O | Web | 2. february 2014 at 20:07 | React

Aigoo sice trochu opožděně,ale poslední dobou jsem celá nějaká opožděná ehehe o_O *padla* tak tedy takyy přejůů šťatsný haappy new lunaar yeaar =333 *smile* přičemž hlavně hodně exoo a luhanieho =DD..aig vůbec jsme netušila že také věci papkají o__O ale tak vypadá to hoodně dobře o_O =DD =33 *death*

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama