Best Kdrama of 2013

3. january 2014 at 19:32 | Linhee |  Recenze
Jelikož asi víte, že žiju nejen kpopem, ale mám poněkud slabost i pro kdrama, rozhodla jsem se vám napsat něco o nejlepších kouskách tohoto roku. Založeno podle mého názoru :) Půjdeme tedy od nejstaršího po nejnovější.
That Winter, The Wind Blows
Žánr: Melodrama, Romantický
Epizody: 16

Příběh o muži a slepé ženě, kteří nevěří na lásku. Oh Soo je sirotek zdrcený žalem po své zesnulé první lásce, vede svůj život jako těžký gambler. Oh Young je osamělá dědička, která se snaží postarat se o ostatní a o sebe, i přes její velký handicap. Oba se dozví pravý smysl lásky po jejich setkání.

Názor: Velice pěkné drama. Smutné, ale pěkné. Má to originální, zvláštní příběh. Konec mě trochu šokoval, ale uspokojil. Hraje zde Eunji z A Pink.Teaser:The Queen's Classroom
Žánr: Drama, Rodinný
Epizody: 16

Remake na japonskou verzi Jyoou no Kyoushitsu (2005). Ma Yeo-Jin je nová třídní učitelka 6. třídy, její přísný perfekcionizmus s jedinečnými metody výuky se rozporuje s mladými studenty. Shim Hana a její 3 spolužáci se postaví proti třídní učitelce. Drama se odehrává během 1 školního roku.

Názor: Tak toto drama je hodně odlišné od ostatních a tím si mě získalo. Je o
přátelství, rodině a o budoucnosti. Moc jsem si oblíbila tu učitelku a k tomu Shim Hana vypadá jako mladší holčičí verze Kyungsoo-a z EXO, ale fakticky! :D
Na OST dramatu se podíleli SHINee, Sunny z SNSD a další z SMent.

Teaser:


I Can Hear Your Voice
Žánr: Romantický, Soudní síň
Epizody: 18

Po překonání chudoby a obtížného dětství, Jang Hye-sung se stává právníkem, přesněji veřejným ochráncem. Její život se rapidně změní po té, co se střetne se středoškolákem s nadpřirozenou schopností číst lidem myšlenky, Park Soo-ha. Soo-ha získal svou schopnost po té co se stal svědkem smrti svého vlastního otce před 10 lety, u které Hye-sung byla také. Děj se odehrává hlavně v soudní síňi s prvky fantasy.

Názor: Tak tohle drama mě přivádělo k šílenství, čekání na další epizody bylo šílenství. Drama bylo napínavé, místy jsem si trhala vlasy, jak se věci komplikovaly, ale místy se zase objevily sladké scénky až z toho dostanete cukrovku. Ale já napínavost ráda a rozhodně se přidalo k mým oblíbeným drama.

Teaser:The Master's Sun
Žánr: Romantický, Komedie, Horor
Epizody: 17

Joo Joong-won, lakomý, chamtivý generální ředitel společnosti "Kingdom", se setkává se sklíčenou Tae Gong-shil, která vidí duchy. Gong-shil zjistí, že po každé, když se dotkne generálního ředitele, nevidí duchy. Joong-woon ji začne věřit a nechá si ji nablízku, věříc, že zjistí něco o své mrtvé ex-přítelkyni. Jejich životy naberou nový směr a dozvíme se něco o dávném incidentu Joong-woon-a s jeho ex-přítelkyní.

Názor: Tohle drama je asi nejlepší za tento rok, nepřeháním. Už hned po 1. epizodě jsem žasla jak je to drama výborné. Možná vás odráží žánr a hororový teaser, ale popravdě ti duchové nevypadají vůbec strašidelně, spíše zmalovaně, lol a teaser je jen moc přehnaný. Je to takové oddechové, sladké a vtipné drama. Hraje zde L/Myungsoo z Infinite Opravdu doporučuji.

Teaser:


Man from the Stars
Žánr: Komedie, Romantický
Epizody: 20

Mimozemšťan, Do Min Joon, který přistál na Zemi před 400 lety, z dynastie Joseon, který se zamiluje do současné korejské hvězdy Cheon Song Yi.

Názor: Drama je nové a současně má 6 epizod, zatím se mi to moc líbí a herec Kim Soo Hyun co hraje mimozemšťana je fakt roztomilej. Můžete ho znát z Dream High.

Teaser:
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 4. january 2014 at 10:38 | React

Z těhle jsem neviděla ani jednu, ale některé vypadají vážně zajímavě, tak je asi přidám na svůj seznam.

2 Kang-Soo-Mi Kang-Soo-Mi | Web | 4. january 2014 at 19:46 | React

Mezi moje nejoblíbenější k-drama paří dream high =333 teda pokud to není jinačí žánr eehe a nebo boys before fĺowers =333 načež k-movies taky nemají chybu =33 kéžby exo taky něco natočili o__O

3 Polly Polly | Web | 7. january 2014 at 18:54 | React

the master´s sun ma laka..uz som o tom citala, po tomto odporucani uz sa do toho asi fakt pustim...mna inak nic hororove neodplasi, skôr naopak :D

4 ~•Kaisoul.. ~•Kaisoul.. | 17. january 2014 at 11:28 | React

Nádherný film, přitom hodně smutná

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama