Oblíbené mangy

4. march 2013 at 16:07 | Linhee |  I like
Jistě jste postřehli, že ráda čtu mangy. Chtěla bych vám tedy představit a říct něco k mým nejoblíbenějším z nich. Snad se vám jedna zalíbí :)

Ao haru ride


Tomodachi no Hanashi

Strobe Edge

Kinoshita Ninako je docela naivní, ale velice upřímná, otevřená a opravdová dívka, co nemá vůbec žádné zkušenosti s láskou.
Je tu spolužák Daiki, kamarád ze střední, který Ninako miluje, ale ona ho má ráda jako kamaráda, nebo ne? A známý záletník Andou se také zdá projevovat k Ninako náklonnost, nebo dokonce lásku? A pak je tu Ren, nejpopulárnější a nejsledovanější kluk na škole, který všechny dívky odmítá a který Ninako nezajímá, dokud ho blíže nepozná a nezjistí, jaký je doopravdy. Je tohle ta láska?


Orange


Jednoho dne, Takamiya Naho obdrží dopis, který poslala sama sobě z budoucnosti. V dopise jsou předpovězeny všechny činnosti následujícího dne, včetně toho, že potká nového spolužáka, Naruse Kakeru. Když Naho zjistí, že obsah v dopise je pravdivý, začnou ji chodit další.
Její já z budoucnosti opakovaně v dopisech uvádí, že hodně věcí lituje, a chce napravit chyby, tím, aby se Naho z minulosti nerozhodla špatně, jde totiž o Naruse Kakeru. Co je více šokující je, že Naho se dozví, že o deset let později, Kakeru už není mezi nimi a tak ji její budoucí já v dopise žádá, aby se o něj postarala a nenechala ho umřít.

Hirunaka no Ryuusei


15-ti letá dívka z vesnice se stěhuje do Tokya, aby žila s jejím strýcem. Cestou tam se ale ztratí a díky záhadnému muži se vrátí na správné místo. Nikdo ale netuší, že ho bude vídat častěji, protože ten záhadný muž je její budoucí třídní učitel .

Tonari no Kaibutsu-kun


Shizuku Mizutani je čerstvá středoškolačka, jejímž cílem je mít ve škole co nejlepší výsledky. Soustředí se jen na učení a nic jiného ji nezajímá. Kromě cílevědomosti jí nechybí tvrdohlavost, smysl pro spravedlnost a v neposlední řadě odtažitost vůči ostatním spolužákům. Její školní život se však změní, když se setká se svým tajemným spolužákem, záškolákem Haru Yoshidou. Ten má pověst rváče a postrachu školy. Jak ale Shizuku brzy zjistí (a jak už to v těch mang bývá), pod drsnou slupkou se skrývá něžná, občas až naivně dětská osobnost, poněkud slabá v běžné interakci s ostatními lidmi. Ještě ke všemu si Yoshida Haru usmyslí, že je Shizuku jeho kamarádka a hodlá jí to dávat patřičně najevo. Pro Shizuku tím začíná úplně nová etapa plná nejrůznějších překvapení.

Kyou no Kira-kun

The two people connected by the red thread are destined lovers, regardless of time, place, or circumstances. This magical cord may stretch or tangle, but never break
Nino, 16-ti letá dívka, kterou jde sotva zaznamenat, sedí na rohu třídy, nemá kamarády a to je zřejmě kvůli tomu, že nosí vycpaného papouška na rameni. Nikdo neví, že je to opravdový živý pták až do té doby, kdy ji přistihne Kira, chladný spolužák, kterému zbýva několik měsíců života. Mimoto, že jsou spolužácí jsou Nino a Kira sousedé, kteří se spolu moc nemusejí, ale jakmile Nino zjistí tajemství Kira, život obou se změní.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Gargamel Gargamel | Web | 4. march 2013 at 23:27 | React

Z týchto som čítala len Tomodachi no Hanashi - a aj to vďaka tvojej recenzii :)

Neviem, či tieto poznáš, ale odporúčam: Cat Street, Sukitte Ii na Yo, Dengeki Daisy, Shiawase Kissa Sanchoume c:

2 Linhee Linhee | 5. april 2013 at 12:56 | React

[1]: Znám jen Sukitte ii na yo a DD, díky za typ :)

3 lolla lolla | 22. july 2014 at 23:14 | React

nevíš kde se dá číst to Kyou no Kira-kun cz??

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama